Gayrimenkul Değerleme

Gayrimenkul Değerleme, taşınmaz bir varlığın o günkü piyasa şartlarındaki değerinin tespiti için yapılan çalışmadır. Firmamız kamu, tüzel veya özel kişiler mülkiyetinde bulunan gayrimenkullerin üzerindeki hak ve mükellefiyetlerin konusunda uzman kişilerce çeşitli değerleme yöntemleri kullanılarak belirli bir tarihteki olası değerinin bağımsız ve tarafsız olarak belirlenmesini ve rapor haline getirilmesini kapsayan değerleme hizmeti sunmaktadır.

Her türlü gayrimenkul (arsa, tarla, mesken, dükkan, fabrika, benzinlik, otel vs.) için değerleme hizmeti sunan firmamız, değerleme raporlarında 3 ana yöntem olan maliyet yaklaşımı, gelir kapitalizasyonu yaklaşımı ve emsal değeri yaklaşımından, değerleme konusu taşınmaz için uygun görülen yöntemi seçerek piyasa değerine ulaşmaktadır.

Firmamız gayrimenkul değerlemenin yanı sıra, gayrimenkullerle ilgili piyasa araştırması, fizibilite çalışması, gayrimenkul ve buna bağlı hakların hukuki durumunun analizi, boş arazi ve geliştirilmiş proje değeri analizi, en verimli ve en iyi kullanım değeri analizi, ipotek, ifraz, tevhid işlemleri gibi alanlarda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yukarı Çık